Aktualności • Z głębokim żalem i smutkiem
  przyjęliśmy wiadomość, że 19 maja 2017 r. zmarła

  Pani Karolina Szuba,

  studentka III roku Pedagogiki naszego Wydziału.

  Rodzinie, Najbliższym oraz Przyjaciołom Karoliny
  wyrazy głębokiego współczucia i szczerego żalu
  składa Dziekan wraz z całą społecznością akademicką
  Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego

 • Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego otrzymał ocenę wyróżniającą przyznaną przez Polską Komisję Akredytacyjną (PKA)

  Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego otrzymał ocenę wyróżniającą przyznaną przez Polską Komisję Akredytacyjną (PKA) – niezależną instytucję działającą na rzecz zapewniania i doskonalenia jakości kształcenia.

  czytaj dalej »

 • "Współczesny człowiek w obliczu (nie) przychylnej rzeczywistości”

  Szanowni Państwo! Rada Samorządu Doktorantów Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w I Interdyscyplinarnej Konferencji Studencko-Doktoranckiej "Współczesny człowiek w obliczu (nie) przychylnej rzeczywistości”, która odbędzie się 12 maja 2017 roku w Katowicach.

  czytaj dalej »

 • Studia i praktyki za granicą – Erasmus+ 2017/2018

  Rekrutacja kandydatów na zagraniczne wyjazdy stypendialne w ramach programu Erasmus+ trwa!

  czytaj dalej »

 • IX edycja Wyróżnień JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego

  W IX edycji konkursu Wyróżnień JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego wprowadzone zostały zmiany m.in. umożliwiające staranie się o Wyróżnienie osobom, które już je otrzymały. W związku z tym do udziału w konkursie zapraszamy także doktorantów, którzy byli Wyróżnieni wcześniej jako studenci.

  czytaj dalej »

 • Godziny dziekańskie 21 marca 2017 r.

  W związku z organizacją Dni Otwartych dnia 21 marca 2017 r. (wtorek) w godzinach od 8.00 do 13.30 ogłaszam godziny dziekańskie dla studentów Wydziału Pedagogiki i Psychologii.
  Prof. zw. dr hab. Stanisław Juszczyk
  Dziekan Wydziału Pedagogiki i Psychologii

 • Czwarta lekcja w Projekcie Ekonomia na bank!

  Drodzy Studenci, Szanowni Uczestnicy Projektu, 13 marca, w poniedziałek pojawiła się kolejna odsłona Projektu Ekonomia na bank pt: „Książę i Żebrak”. Obejmuje ona treści związane z kredytami, pożyczkami a także parabankami.

  czytaj dalej »

 • V Śląskie Warsztaty Psychoterapii - pod Patronatem Honorowym Instytutu Psychologii Uniwersytetu Śląskiego

  Instytut Psychologii Uniwersytetu Śląskiego objął Patronatem Honorowym V Śląskie Warsztaty Psychoterapii. Już po raz piąty w dniach 25-26 listopada 2017 roku w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach odbędzie się spotkanie lekarzy psychiatrów i specjalistów w dziedzinie psychoterapii.

  czytaj dalej »

 • Dzień Otwarty na Wydziale Pedagogiki i Psychologii

  We wtorek 21 marca 2017 roku na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Grażyńskiego 53) odbędzie się „Spotkanie z nauką i życiem studenckim dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych” – Dzień Otwarty WPiPs UŚ

  czytaj dalej »

 • Zapraszamy do współorganizacji "IV Spotkania z nauką i życiem studenckim”

  21 marca br. (wtorek) na naszym Wydziale tradycyjnie planowane jest już "IV Spotkanie z nauką i życiem studenckim dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych" będące wspólną inicjatywą Instytutów i Katedr Wydziału Pedagogiki i Psychologii UŚ. Zapraszamy wszystkich Państwa pracowników, doktorantów i studentów do włączenia się w jego organizację, jednocześnie serdecznie dziękując za Państwa dotychczasowe zaangażowanie.

  czytaj dalej »

 • Konferencja naukowa pt. "Filmowe psycho-tropy" - zapraszamy pracowników naukowych, studentów i doktorantów

  Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji Naukowej "Filmowe Psycho-Tropy", która odbędzie się 26-27 kwietnia 2017 w Katowicach. Pierwsza edycja z zaplanowanego cyklu konferencji organizowana jest pod hasłem "Zastosowanie filmów w edukacji i profilaktyce".

  czytaj dalej »

 • Wolontariat w Punktach Pomocy Ofiarom Przestępstw

  Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego oraz Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące wolontariatu w Punktach Pomocy Ofiarom Przestępstw, które odbędzie się 11 stycznia 2017 r. o godz. 10:00, w auli im. Kazimierza Lepszego, w Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego.

  czytaj dalej »

 • Z pamiętnika młodego psychologa

  Studenckie Koło Psychoterapii i Treningu Psychologicznego ma przyjemność zaprosić w środę 7 grudnia o godz. 17:00 do sali 210 Wydziału Pedagogiki i Psychologii UŚ na panel dyskusyjny "Z pamiętnika młodego psychologa", na którym absolwenci psychologii podzielą się swoimi doświadczeniami ze startu w zawodową karierę oraz odpowiedzą na wszystkie nurtujące Cię pytania!

  czytaj dalej »

 • Noc Planszówek z okazji Dnia Studenta!

  Pora na kolejną rundę Nocy Planszówek, tym razem 18 listopada od 18:00 do 2:00 w budynku Rektoratu UŚ w Katowicach!

  czytaj dalej »

 • Wyniki wyborów do Wydziałowej Rady Samorządu Doktorantów

  Wydziałowa Komisja Wyborcza Samorządu Doktorantów Wydziału Pedagogiki i Psychologii informuje, że w wyniku wyborów, które odbyły się 7 października 2016, wyłoniono nowy skład Wydziałowej Rady Samorządu Doktorantów:

  · mgr Katarzyna Słania (Przewodnicząca), kontakt kasiaslania@poczta.onet.pl
  · mgr Marta Dziarnowska
  · mgr Małgorzata Klimasz
  · mgr Klaudia Maksim-Dąbrowska
  · mgr Aleksandra Wróbel-Murshid

  Podczas spotkania wyborczego wyłoniono także przedstawiciela doktorantów do Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów - mgr Aleksandrę Wróbel-Murshid, kontakt: aleksandramariawrobel@gmail.com

 • Godziny dziekańskie w dniu 10 października 2016r.

  W związku z dniem adaptacyjnym w dniu 10 października 2016r. zostały ogłoszone godziny dziekańskie dla studentów I roku studiów stacjonarnych. Zajęcia odbywające się w Auli do godz. 15 00 w tym dniu zostają odwołane.

 • Informacja dla studentów I roku Zarządzania zasobami ludzkimi - studia stacjonarne

  Pierwsze zajęcia dydaktyczne odbędą się 10 października 2016 r. w budynku przy ul. Bankowej 14 w Katowicach.

 • Informacja dla studentów I roku Zarządzania zasobami ludzkimi
  - studia niestacjonarne

  Terminarz zjazdów do pobrania TUTAJ.

 • Spotkania dla studentów I roku

  Szanowne Studentki i Studenci I roku studiów stacjonarnych i wieczorowych kierunków Wydziału Pedagogiki i Psychologii (PIPS) - serdecznie zapraszamy do udziału w obowiązkowych spotkaniach. Prosimy zwrócić uwagę, że niektóre spotkania przewidziano dla kilku kierunków razem..

  czytaj dalej »

 • Inauguracja Roku Akademickiego 2016/2017

  Szanowni Państwo - Pracownicy, Doktoranci i Studenci wraz z Radą Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego oraz Radą Samorządu Studenckiego mam zaszczyt zaprosić Państwa na XLI Wydziałową Inaugurację Roku Akademickiego 2016/2017

  czytaj dalej »

 • II nabór na kierunek pedagogika oraz pedagogika specjalna

  II nabór na kierunek pedagogika oraz pedagogika specjalna Studia I stopnia, niestacjonarne Rejestracja w dniach od 1.09.2016 do 24.09.2016 w systemie IRK

 • STYPENDIA MINISTRA NA ROK AKADEMICKI 2016/2017

  Dziekanat Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego informuje o możliwości złożenia wniosku o przyznanie stypendium Ministra za wybitne osiągnięcia dla Studentów i Doktorantów na rok akademicki 2016/2017.

  czytaj dalej »

 • II Międzynarodowa Konferencja Naukowa: Muzyka, terapia, edukacja. Symbol, ekspresja, percepcja.

  „Muzyka, terapia, edukacja. Symbol, ekspresja, percepcja” Katowice, 11-12 lipca 2016 r.

  Pobierz program »

 • REGULAMIN REJESTRACJI

  Lektorat języka obcego to obowiązkowe ćwiczenia, których celem jest rozwijanie sprawności językowych na poziomie akademickim w zakresie danego języka obcego. Obowiązkowa rejestracja elektroniczna odbywa się na początku każdego roku akademickiego. Studentów kontynuujących naukę w roku akademickim 2016/2017 obowiązuje ponowna rejestracja do dotychczasowych grup lektoratowych lub z ważnych powodów do innych.

  czytaj dalej »

 • Informacja dla studentów rozpoczynających lektorat języka obcego w roku akademickim 2016/2017

  Informacja dotyczy studentów rozpoczynających lektorat języka obcego realizowanego przez Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych na studiach

  czytaj dalej »

 • Odwołanie konsultacji

  Szanowni Państwo, z przyczyn niezależnych ode mnie nie odbędą się konsultacje w poniedziałek 4.07.2016r. od godz. 10.00. Bardzo przepraszam, zapraszam Państwa w najbliższą środę dnia 6.07.2016r. od godz. 10.30. Katarzyna Krasoń

 • Wybory do Rad Instytutów

  W wyborach do Rad Instytutów, które miały miejsce 14.06.2016 r wybrani zostali:
  Instytut Pedagogiki:
  Dyrektor Instytutu: dr hab. Ewa Szadzińska
  - zastępca dyrektora do spraw ogólnych: dr Wioletta Rodek
  - zastępca dyrektora do spraw dydaktycznych: dr Krystyna Moczia
  Instytut Psychologii:
  Dyrektor Instytutu: dr hab. Zbigniew Spendel
  - zastępca dyrektora do spraw ogólnych: dr Patrycja Rudnicka
  - zastępca dyrektora do spraw dydaktycznych: dr Mariola Paruzel-Czachura

 • Zagłosuj na Studenta i Doktoranta Roku!

  Szanowni Studenci, Doktoranci i Pracownicy Uniwersytetu! Ruszyły głosowania na Studenta Roku oraz Doktoranta Roku! Znamy już nazwiska osób wyróżnionych w tegorocznej, 8. edycji Konkursu Wyróżnień JM Rektora UŚ (możecie zapoznać się z nimi tutaj).

  czytaj dalej »

 • Nowy kierunek: Zarządzanie zasobami ludzkimi

  Studia zarządzanie zasobami ludzkimi są odpowiedzią na pojawiające się zapotrzebowanie rynku. Przygotowują pracowników wyposażonych w wiedzę teoretyczną, a także w praktyczne umiejętności i kompetencje społeczne umożliwiające zarówno zrozumienie specyfiki współczesnej gospodarki z jej tendencjami rozwojowymi, jak i podejmowanie działań kreatywnych i innowacyjnych z wykorzystaniem potencjału ludzkiego w organizacji, także jego różnorodności. Stąd też wynika praktyczny profil studiów – ponad 70% wymiaru godzin zawartych w planie studiów, to godziny związane z praktycznym przygotowaniem zawodowym realizowane zarówno na uczelni jak i poza nią w rzeczywistych organizacjach (3 miesiące praktyk zawodowych).

  czytaj dalej »

 • Informacja Wydziałowej Komisji Wyborczej

  W wyborach Dziekana i Prodziekanów Wydziału Pedagogiki i Psychologii na kadencję 2016-2020, przeprowadzonych w dniu 17.05.2016 r. Kolegium Elektorów WPiPs wybrało:

  czytaj dalej »

 • Informacja Wydziałowej Komisji Wyborczej

  Przewodnicząca WKW informuje, że dokonano zgłoszenia kandydatury prof. zw. dr hab. Stanisława Juszczyka na Dziekana Wydziału Pedagogiki i Psychologii UŚ na kadencję 2016–2020. Przewodnicząca WKW zaprasza na wybory dziekana WPiPs w dniu 17.05.2016 r., o godz. 13.00 w Sali Rady Wydziału

 • Spotkanie z cyklu „Miliard w patencie”

  Kolejne spotkanie z cyklu „Miliard w patencie” odbędzie się 9 i 10 maja 2016 roku w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego.

  czytaj dalej »

 • Program Mobilności Studentów i Doktorantów

   

 • Zapraszamy Elektorów WPiPs na Posiedzenie Inauguracyjne Kolegium Elektorów

  Zapraszamy Elektorów WPiPs na Posiedzenie Inauguracyjne Kolegium Elektorów do wyboru dziekana WPiPs, które odbędzie się dnia 26 kwietnia 2016 roku, o godz.10.00 w sali Rady Wydziału. Wydziałowa Komisja Wyborcza

  czytaj dalej »

 • XIV OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL EKSPRESJI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ

  25-27 kwietnia 2016r. XIV OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL EKSPRESJI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ przebiegający pod hasłem „Oblicza arteterapii” pod honorowy patronatem JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia

  czytaj dalej »

 • Studia... i co dalej? na Wydziale Filologicznym w Katowicach

  6 Kwiecień, 2016 (Cały dzień) - 8 Kwiecień, 2016 (Cały dzień) Studiujesz na Wydziale Filologicznym w Katowicach? Zastanawiasz się, jak zaistnieć na rynku pracy? A może myślisz o założeniu własnej firmy? Skorzystaj z projektu Studia… i co dalej? na Twoim wydziale!

  czytaj dalej »

 • Promocja zdrowia z profilaktyką uzależnień

  Drodzy Studenci, chcemy Was serdecznie zachęcić do zapoznania się z ofertą specjalności na kierunku Pedagogika – “Promocja zdrowia z profilaktyką uzależnień”. Zobaczcie filmik, w którym przeprowadzono wywiady z pracownikami i studentami. Zapraszamy!

  zobacz filmik »

 • Języki i emocje 2-4 kwietnia Konferencja, Dyskusje, Warsztaty

  2 kwietnia wystąpią między innymi: Prof. dr hab. n. med. Tomasz Wolańczyk: mutyzm z punktu widzenia psychiatry,po raz pierwszy w Polsce eksperci z Londynu specjalizujący się w mutyzmie, zaburzeniach...

  czytaj dalej »

 • II Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Muzyka, terapia, edukacja. Symbol, ekspresja, percepcja”

  Zakład Muzykoterapii Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach Zakład Twórczości i Ekspresji Dziecka Wydziału Pedagogiki i Psychologii UŚ oraz Polskie Stowarzyszenie Muzykoterapeutów serdecznie zapraszają na II Międzynarodową Konferencję Naukową „Muzyka, terapia, edukacja. Symbol, ekspresja, percepcja” 11-12 lipca 2016 r., Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach

  czytaj dalej | formularz zgłoszeniowy

 • Zrealizuj swoje pomysły z Funduszem Prostudenckim!

  Fundusz Prostudencki to inicjatywa Centrum Obsługi Studentów, której głównym celem jest umożliwienie Wam zrealizowania Waszych pomysłów!

  czytaj dalej »

 • Kursy Polskiego Języka Migowego

  Fundacja Wydziału Prawa i administracji Uniwersytetu Śląskiego "Facultas luridica" we współpracy z Oddziałem Śląskim Polskiego Związku Głuchych zaprasza na Kursy Polskiego Języka Migowego dla studentów, nauczycieli akademickich i pracowników administracji.

  czytaj dalej »

 • VIII edycja Wyróżnień JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego

  Ruszyła VIII edycja konkursu Wyróżnień JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego. Wyróżnienia przyznawane są studentom i doktorantom za osiągnięcia i realizację inicjatyw w następujących dziedzinach działalności: społecznej, kulturalnej, artystycznej, sportowej, naukowej oraz za wspieranie i inicjowanie życia studenckiego.

  czytaj dalej »

 • III Spotkanie z nauką i życiem studenckim dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych

  21 marca 2016 r. na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Grażyńskiego 53) odbędzie się trzecie "Spotkanie z nauką i życiem studenckim dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych" – Dzień Otwarty WPiPs UŚ.

  czytaj dalej »

 • List otwarty środowisk akademickich protestujących przeciw fali represji wywieranych na tureckich naukowców

  Pobierz list

 • Wolontariat w Punktach Pomocy Ofiarom Przestępstw

  Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego oraz Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące Wolontariatu w Punktach Pomocy Ofiarom Przestępstw. Spotkanie informacyjne odbędzie się 19 stycznia 2016 r. o godz. 10:00 w auli im. K. Lepszego w budynku rektoratu Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12).

  czytaj dalej »

 • Seminarium naukowe pt. „Meandry edukacji medialnej w Polsce – wybrane perspektywy”

  15 stycznia 2016 roku o godz. 10.00 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (Katowice, ul. Bankowa 11A, sala seminaryjna, poziom II) rozpocznie się seminarium naukowe pt. „Meandry edukacji medialnej w Polsce – wybrane perspektywy”.

  czytaj dalej »

 • Pierwsze urodziny Studenckiej Strefy Aktywności

  Już w najbliższy czwartek w Rektoracie UŚ (ul. Bankowa 12, Katowice) odbędą się pierwsze urodziny Studenckiej Strefy Aktywności. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji!

  czytaj dalej »

 • „Przemoc domowa w polskich sądach”

  Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników i studentów na panel dyskusyjny zorganizowany przez Zakład Teorii Wychowania, Fundację Pozytywnych Zmian, Fundację Autonomia w ramach MIĘDZYNARODOWEJ KAMPANII 16 DNI AKCJI PRZECIWKO PRZEMOCY ZE WZGLĘDU NA PŁEĆ - 25 listopada – 10 grudnia 2015 na temat: „Przemoc domowa w polskich sądach”

  czytaj dalej »

 • Nie wierzcie PISA-nkom, czyli o międzynarodowych badaniach oświatowych

  Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników i studentów na wykłady otwarte zorganizowane przez Zakład Teorii Wychowania termin: 3 grudnia br., godz. 8.30 – 9.30 miejsce: Uniwersytet Śląski Wydział Pedagogiki i Psychologii, ul. Grażyńskiego 53, aula prof. zw. dr hab. Bogusław Śliwerski Tytuł wykładu: Nie wierzcie PISA-nkom, czyli o międzynarodowych badaniach oświatowych

  czytaj dalej »

 • Voice of UŚ, czyli Pokaż co potrafisz w Dzień Studenta!

  17 listopada cały świat obchodzi najważniejsze święto w roku – i nie, nie chodzi tutaj o Dzień Narodowego Odrodzenia Azerbejdżanu. Chodzi o Dzień Studenta! Bycie studentem nie oznacza tylko przychodzenia na zajęcia i cierpienia w sesji. Bycie studentem to też rozwijanie się, zgłębianie wiedzy, jakiej nie ma reszta, to własne zdanie i własny gust…

  czytaj dalej »

 • Obowiązkowe spotkania studentów I roku

  Szanowne Studentki i Studenci I roku wszystkich kierunków Wydziału Pedagogiki i Psychologii - serdecznie zapraszamy do udziału w obowiązkowych spotkaniach...

  czytaj dalej »

 • Inauguracja Roku Akademickiego 2015/2016

  Szanowni Państwo - Pracownicy, Doktoranci i Studenci
  wraz z Radą Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego oraz Radą Samorządu Studenckiego mam zaszczyt zaprosić Państwa na XL Wydziałową Inaugurację Roku Akademickiego 2015/2016

  czytaj dalej »

 • KOMUNIKAT – STYPENDIA MINISTRA NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO - termin składania wniosków od 10.09. do 24.09. 2015 r.

  Studentów zainteresowanych stypendiami ministra zawiadamiamy, że wnioski należy składać w terminie do 24 września br. w Dziekanacie ds. stypendialnych i socjalnych pok. 24.

  czytaj dalej »

 • Informacja

  Szanowni Państwo,
  którzy nie uzyskali jeszcze zaliczenia, informuję, że poprawa kolokwium dla studentów stacjonarnych i niestacjonarnych odbędzie się w sobotę 19 września br. z przedmiotów:

  1/ polisensoryczna analiza tekstu - o godzinie 10.00 2/ zagadnienia kultury współczesnej - o godzinie 10.45 3/ kształcenia literackie - o godzinie 11.30

  Proszę zapytaś na potrierni w jakiej sali odbywa się kolokwium.
  Wpisy po poprawie będą możliwe we wtorek 22 września o godzinie 9.00 w pokoju 124.
  życzę powodzenia i przypominam, że to jest już ostateczny termin uzyskania zaliczenia z w/wym przedmiotów.

  Osoby, które zaliczyły kolokwia a nie uzyskały jeszcze wpisu zapraszam 19.09 w godzinach 12.00-13.00 do pokoju 124 lub 22.09 od 9.00-10.00 także do pokoju 124.

  Katarzyna Krasoń

 • Wyróżnienia JM Rektora UŚ

  zagłosuj »

 • Napraw sobie Uniwersytet – Rozbierz Samorząd!

  Zapraszamy do wypełnienia kolejnego kwestionariusza ankiety w ramach akcji „Napraw sobie Uniwersytet” – tym razem dotyczy on działalności Samorządu Studenckiego!

  czytaj dalej »

 • Ruszyło głosowanie na Przyjaciela Studenta!

  Zebraliśmy Wasze propozycje, które napływały do nas z wszystkich wydziałów - ale to Wy musicie podjąć ostateczną decyzję! Tak jest - to Waszym Przyjacielem ma być zwycięzca, więc kto inny, jeśli nie Wy, powinien o tym zadecydować? Wejdźcie na stronę https://ankieter.us.edu.pl/surveys/212/ i oddajcie swój głos na osobę godną Lauru Studenckiego! Dołączcie do wydarzenia i bądźcie na bieżąco z konkursem! https://www.facebook.com/events/1569793609970122/

  czytaj dalej »

 • KOMUNIKAT WYDZIAŁOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ
  WYDZIAŁU PEDAGOGIKI I PSYCHOLOGII

  Wydziałowa Komisja Wyborcza Wydziału Pedagogiki i Psychologii zawiadamia, że w dniu 28.04.2015 o godz. 13.00 w auli odbędą się WYBORY UZUPEŁNIAJĄCE do SENATU UŚ W grupie niesamodzielnych pracowników naukowo – dydaktycznych.

  czytaj dalej »

 • Ruszyły zgłoszenia do Lauru Studenckiego

  W tym roku studenci mogą zgłaszać propozycje laureatów nagrody w czterech pierwszych kategoriach w specjalnym kwestionariuszu. Formularz będzie aktywny do 26.04.2015. Głosowanie na przyjaciela studenta (spośród nadesłanych propozycji) odbędzie się w systemie USOS, a wyboru laureatów w pozostałych kategoriach dokona kapituła Lauru Studenckiego 2014.

  czytaj dalej »

 • Droga Studentko, Drogi Studencie! Napraw sobie Uniwersytet!

  „Napraw sobie Uniwersytet” to przedsięwzięcie studentów UŚ, które ma na celu wyznaczenie obszarów wymagających poprawy i zaproponowanie konkretnych rozwiązań, by stale ulepszać funkcjonowanie naszej Uczelni.

  czytaj dalej »

 • VII edycja Wyróżnień JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego

  Zapraszamy studentów i doktorantów do udziału w VII edycji konkursu Wyróżnień JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego. Wyróżnienia przyznawane są studentom i doktorantom za osiągnięcia i realizację inicjatyw w następujących dziedzinach działalności: społecznej, kulturalnej, artystycznej...

  czytaj dalej »

 • Fotoreportaż "II Spotkanie z nauką i życiem studenckim dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych"

  Polecamy fotoreportaż z II Spotkania z nauką i życiem studenckim dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, które w tym roku cieszyło się jeszcze większym zainteresowaniem niż ubiegłoroczna edycja! Uczniom i nauczycielom dziękujemy za wizytę, a pracownikom i studentom Wydziału Pedagogiki i Psychologii dziękujemy za zaangażowanie. Fotoreportaż znajduje się na stronie głównej UŚ

  czytaj dalej »

 • WAGARY Z JAJEM STUDENCI, POMALUJCIE SWOJE JAJO!

  Dnia 19 marca 2015 r. w godzinach od 10.00 do 14.00 na deptaku przed rektoratem, odbędzie się akcja integracyjna „Wagary z jajem. Studenci, pomalujcie swoje jajo!”. Wydarzenie jest zaproszeniem do wspólnego świętowania przez wszystkich studentów końca sesji egzaminacyjnej, nadejścia wiosny i zbliżającej się Wielkanocy.

  czytaj dalej »

 • Wielkopostne Spotkanie Profesorów, Nauczycieli Akademickich, Pracowników Uczelni i Doktorantów

  Tegoroczne spotkanie odbędzie się w wigilię Niedzieli Palmowej, tj. w sobotę 28 marca, w budynku Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach, przy ul. Wita Stwosza 17a.

  czytaj dalej »

 • Ważna informacja organizacyjna - II Spotkanie z nauką i życiem studenckim

  Uprzejmie informujemy wszystkich zainteresowanych, że zakończyły się zapisy na "II Spotkanie z nauką i życiem studenckim dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych", które odbędzie się w piątek 20 marca 2015 na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego. Nie ma już miejsc na wykłady oraz na warsztaty, dlatego szkoły, które nie dokonały zapisu, zapraszamy serdecznie do udziału w tym wydarzeniu w kolejnej edycji.

 • KOMUNIKAT
  WYDZIAŁOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ WYDZIAŁU PEDAGOGIKI I PSYCHOLOGII

  Wydziałowa Komisja Wyborcza Wydziału Pedagogiki i Psychologii zawiadamia, że w dniu 17.03.2015 (wtorek) o godz. 11.30 w auli odbędą się WYBORY UZUPEŁNIAJĄCE do RADY WYDZIAŁU w grupie niesamodzielnych pracowników naukowo – dydaktycznych. Prosimy o niezawodną obecność wszystkich niesamodzielnych pracowników z pionu pedagogiki i psychologii.

  czytaj dalej »

 • Godziny dziekańskie dnia 17 marca 2015

  W związku z organizacją wyborów uzupełniających do Rady Wydziału Pedagogiki i Psychologii dnia 17 marca 2015 (wtorek) w godz. 11:30 do 13:00 ogłaszam godziny dziekańskie dla studentów Wydziału Pedagogiki i Psychologii.

  czytaj dalej »

 • Godziny dziekańskie dnia 20 marca 2015

  W związku z organizacją II Spotkania z Nauką i Życiem Studenckim dnia 20 marca 2015 r. (piątek) w godzinach 9:30 - 15:00 ogłaszam godziny dziekańskie dla studentów Wydziału Pedagogiki i Psychologii.

  czytaj dalej »

 • Noc Planszówek w Studenckiej Strefie Aktywności UŚ!

  Uniwersytet Śląski w Katowicach wraz z Samorządem Studenckim przygotował niemałą gratkę dla wszystkich okolicznych fanów kostek, pionków, kart, pól, statsów i współczynników! Noc Planszówek w Studenckiej Strefie Aktywności UŚ! Już 5 marca dołącz do nas w budynku Rektoratu UŚ w Katowicach przy ulicy Bankowej 12!

  czytaj dalej »

 • Zaproszenie dla studentów do współpracy przy Dniu Otwartym

  20 marca (piątek) na naszym Wydziale odbędzie się "II Spotkanie z nauką i życiem studenckim dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych" będące wspólną inicjatywą Instytutów i Katedr działających w ramach Wydziału Pedagogiki i Psychologii. Poszukiwani są przewodnicy - osoby, których zadaniem będzie zachęcanie do zwiedzania Wydziału oraz odwiedzania stoisk przez grupy uczniów - zgłoszenia przyjmuje mgr Agnieszka Skorupa.

  czytaj dalej »

 • II Spotkanie z nauką i życiem studenckim dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych

  zapraszamy uczniów i nauczycieli do udziału w II Spotkaniu z nauką i życiem studenckim dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, które odbędzie się w piątek 20 marca 2015 na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, Grażyńskiego 53).

  czytaj dalej »

 • Wolontariat w Punktach Pomocy Ofiarom Przestępstw

  Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego oraz Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące Wolontariatu w Punktach Pomocy Ofiarom Przestępstw. Spotkanie informacyjne odbędzie się 25 lutego 2015 r. o godz. 10:00 w auli im. K. Lepszego w budynku rektoratu Uniwersytetu Śląskiego (I piętro).

  czytaj dalej »

 • Konferencja "Czy warto pomagać? Doświadczenia, działania..."

  Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego oraz Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach zapraszają na konferencję "Czy warto pomagać? Doświadczenia, działania, perspektywy", która odbędzie się 27 lutego 2015 r. w auli nr 1 na Wydziale Prawa i Administracji UŚ.

  czytaj dalej »

 • Spotkania z adrenaliną

  Już w najbliższy czwartek, czyli 19 lutego, o godzinie 18:30 w katowickim Teatrze Korez odbędzie się pierwsza edycja „Spotkań z Adrenaliną!” Przyjdź i poznaj nowych, ciekawych ludzi, którzy zarażą Cię swoimi pasjami!

  czytaj dalej »

 • WNIOSKI O PRZYZNANIE STYPENDIUM SOCJALNEGO

  W związku z koniecznością złożenia przez studentów którym przyznano stypendium socjalne na semestr zimowy nowego wniosku stypendialny do 16 marca (bez konieczności ponownego załączania dokumentacji jeżeli jego sytuacja dochodowa i rodzinna nie uległa zmianie) studenci powinni wraz z nim złożyć również Załącznik nr 7 (Oświadczenie o niepobieraniu świadczeń pomocy materialnej na innym kierunku studiów). Nie jest wymagane ponowne potwierdzenie we wniosku kwestii zakwaterowania w DS. uczelni.

 • Piąta edycja akcji „Kulawy Mikołaj”

  4 grudnia 2014 r. od godz. 9.30 do 14.00 na deptaku przed rektoratem Uniwersytetu Śląskiego trwać będzie piąta edycja akcji „Kulawy Mikołaj”, organizowanej przez studentów w ramach obchodów dwóch świąt Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych (3 grudnia) oraz Dnia Świętego Mikołaja (6 grudnia). To niezwykła akcja organizowana przez studentów dla studentów.

  czytaj dalej »

 • Wybrane wydarzenia kampanii „Co nas spina?”

  Drodzy Studenci, z przyjemnością informujemy, iż w ramach kampanii „Co nas spina?” możecie skorzystać z bezpłatnych konsultacji z lekarzem psychiatrą mgr Moniką Lebdą-Wyborną, które odbędą się w Biurze Wsparcia Studenta UŚ w dniach 20. października w godzinach 11.00 – 14.00 oraz 6. listopada w godzinach 9.00 – 11.00.

  czytaj dalej »

 • Piknik integracyjny na deptaku przed rektoratem

  Już w czwartek 9. października w godzinach 10.00 – 13.30 odbędzie się piknik integracyjny na deptaku przed rektoratem (ul. Bankowa)! Nie może Cię tam zabraknąć! Czekają na Ciebie m.in. takie atrakcje jak...

  czytaj dalej »

 • Godziny rektorskie 1 października 2014 r.

  W związku z XLVII uroczystą inauguracją roku akademickiego 2014/2015 w Uniwersytecie Śląskim, JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś ogłasza godziny rektorskie 1 października 2014 r do godz. 14.00.

 • Inauguracja Roku Akademickiego 2014/2015

  Szanowni Państwo - Pracownicy, Doktoranci i Studenci wraz z Radą Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego oraz Radą Samorządu Studenckiego mam zaszczyt zaprosić Państwa na XXXIX Wydziałową Inaugurację Roku Akademickiego 2014/2015...

  czytaj dalej »

 • KOMUNIKAT

  STYPENDIA MINISTRA NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO - termin składania wniosków od 8.09.2014 do 19.09.2014 r. Studentów zainteresowanych stypendiami ministra zawiadamiamy, że wnioski należy składać w terminie do 19 września br. w Dziekanacie ds. stypendialnych i socjalnych pok. 24.

  czytaj dalej »

 • Informacja dla studentów rozpoczynających lektorat języka obcego

  Informacja dotyczy studentów rozpoczynających lektorat języka obcego realizowany przez Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych na studiach

  czytaj dalej »

 • Z wielkim bólem i smutkiem
  przyjęliśmy wiadomość o śmierci

  Śp.
  Magdaleny Kaweckiej

  studentki Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

  Rodzinie, Najbliższym oraz Przyjaciołom Zmarłej,
  wyrazy szczerego współczucia i żalu

  składają

  Dziekan oraz Pracownicy i Studenci
  Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach • Międzynarodowa Konferencja Naukowa

  „Muzyka, terapia, edukacja. Praktyka, nauka, sztuka” Katowice, 15-16 lipca 2014 r.

  Pobierz plan konferencji »

 • Ankieta poziomu satysfakcji osób kończących studia I stopnia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach

  Szanowne Studentki, Szanowni Studenci, obecnie kończycie Państwo studia I stopnia w Uniwersytecie Śląskim. W związku z tym zwracamy się z uprzejmą prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety, dzięki której będziemy mogli poznać Państwa opinie dotyczące programu kształcenia kierunku, który właśnie kończycie, a także szerzej rozumianych warunków studiowania w naszej Uczelni.

  czytaj dalej »

 • Plebiscyt na Studenta Roku

  Zwieńczeniem tegorocznego konkursu Wyróżnień JM Rektora będzie wybór Studenta Roku. Zostanie on dokonany w drodze głosowania internetowego na jedną osobę z grona laureatów.

  czytaj dalej »

 • XII Ogólnopolski Festiwal Ekspresji Dziecięcej i Młodzieżowej pod Patronatem JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

  W dniach 19-23 maja odbędzie się XII Ogólnopolski Festiwal Ekspresji Dziecięcej i Młodzieżowej pod Patronatem JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Hasło wiodące edycji: „Sztuki wizualne”.

  Pobierz program

 • Ankieta dotycząca akademików UŚ

  Droga Studentko, Drogi Studencie. W związku z rozważaną przez Uniwersytet Śląski inwestycją budowy akademików w centrum Katowic, chcielibyśmy poznać Twoje potrzeby i preferencje w tym zakresie. Stworzyliśmy więc krótką ankietę dotyczącą właśnie tego tematu. Udzielone odpowiedzi będą brane pod uwagę podczas planowania inwestycji, dlatego bardzo ważne są dla nas Twoje przemyślane i szczere odpowiedzi.
  Ankietę można znaleźć na stronie: http://student.us.edu.pl/ankieta-dotyczaca-akademikow-us

 • Wykład prof. Philipa Zimbardo pt. „Transforming Evil into Heroic Goodness”

  We wtorek 15 kwietnia 2014 r. o godz. 12.00 w Kinie Kosmos Centrum Sztuki Filmowej (Katowice, ul. Sokolska 66) odbędzie się wykład profesora Philipa Zimbardo pt. „Transforming Evil into Heroic Goodness”.

  czytaj dalej »

 • Wyróżnienia JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego

  Zapraszamy studentów i doktorantów do udziału w VI edycji konkursu Wyróżnień JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego. Wyróżnienia przyznawane są studentom i doktorantom za osiągnięcia i realizację inicjatyw w następujących dziedzinach...

  czytaj dalej »

 • Spotkanie z nauką i życiem studenckim dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych

  21 marca 2014 r. na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UŚ (Katowice, ul. Grażyńskiego 53) odbędzie się „Spotkanie z nauką i życiem studenckim dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych”. Spotkanie skierowane jest zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.

  czytaj dalej »

 • Z głębokim żalem pożegnaliśmy naszą Koleżankę,

  dr hab. Beatę Dyrdę

  znakomitego pedagoga, humanistkę, badaczkę procesów edukacyjnych, przyjaciela młodzieży, człowieka wielkiej życzliwości, nauczyciela akademickiego z Katedry Pedagogiki Społecznej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

  czytaj dalej »


 • W związku ze śmiercią

  dr hab. Beaty Dyrdy

  wyrazy głębokiego współczucia
  rodzinie zmarłej

  składa

  społeczność akademicka Wydziału Pedagogiki i Psychologii
  Uniwersytetu Śląskiego
  w Katowicach

  Ś.P. dr hab. Beata Dyrda, wybitna badaczka,
  twórczyni koncepcji pracy z uczniem zdolnym
  była niezwykłą osobowością, łączącą rzadkie kompetencje merytoryczne
  z pełnym taktu i ludzkiej dobroci stosunkiem do współpracowników i studentów.

  Jej miejsce, zarówno w gronie wybitnych naukowców, jak również wśród pracowników Wydziału pozostanie na zawsze puste.

  Msza żałobna odbędzie się 15 marca 2014 roku (sobota)
  o godz. 11.00
  w Bazylice O.O. Franciszkanów w Katowicach - Panewnikach

 • Konkurs Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej na Najlepszą Pracę Doktorską

  Ruszyła szósta edycja ogólnopolskiego Konkursu Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej na Najlepszą Pracę Doktorską z zakresu nauk o mediach i komunikacji społecznej „DOKTORAT `13” (szczegóły na stronie internetowej PTKS www.ptks.pl).

  czytaj dalej »

 • JUŻ W CZWARTEK NA UL. BANKOWĄ PRZYBĘDZIE KULAWY MIKOŁAJ!

  W najbliższy czwartek (05.12) wszyscy studenci będą mieli okazję spotkać się z Kulawym Mikołajem! Nie dość, że przybędzie on specjalnie na Uniwersytet Śląśki, to jeszcze przywiezie ze sobą prezenty! Od godziny 10.00 na deptaku przy ul. Bankowej

  czytaj dalej »

 • Szkolenie: „Podstawy komunikacji interpersonalnej” w ramach kampanii Studencka Kawiarnia Możliwości

  Serdecznie zapraszamy was do uczestnictwa w szkoleniu dotyczącym podstaw komunikacji interpersonalnej, które odbędzie się 29 listopada 2013 r. w Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy ulicy Bankowej 12, sala numer 159 (2 piętro) od godziny 10:00

  czytaj dalej »

 • Kryterium przyznawania stypendium doktoranckiego/zwiększenia stypendium

  Uprzejmie informujemy, że Rada Wydziału Pedagogiki i Psychologii na posiedzeniu w dniu 22.10.2013 r. zatwierdziła KRYTERIA PRZYZNAWANIA STYPENDIUM DOKTORANCKIEGO/ZWIĘKSZENIA STYPENDIUM

  Pismo Wniosek I rok Wniosek II III IV rok Kryteria Punktacja

 • Warsztaty Pani Moniki Kłeczek - Prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Osobom Dorosłym z Zespołem Aspergera oraz Zaburzeniami Pokrewnymi "AS"

  W środę 16.10.2013r. w godzinach 10.00 - 14.00 w sali nr 6 Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Grażyńskiego 53) odbędzie się warsztat prowadzony przez Monikę Kłeczek

  czytaj dalej »

 • Pokaz filmu "Adam"

  W czwartek 17.10.2013r. o godz. 18.00 w Kinie Kosmos Centrum Sztuki Filmowej odbędzie się pokaz filmu „Adam”. Gościem dyskusji będzie pani Monika Kłeczek

  czytaj dalej »

 • XXXVIII Wydziałowa Inauguracja Roku Akademickiego 2013/2014

  Szanowni Państwo - Pracownicy, Doktoranci i Studenci wraz z Radą Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego oraz Radą Samorządu Studenckiego mam zaszczyt zaprosić Państwa na...

  czytaj dalej »

 • Kryteria przyznawania stypendium dla najlepszych doktorantów

  Kryteria przyznawania stypendium dla najlepszych doktorantów na studiach III stopnia na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w roku akademickim 2013/2014

  Pobierz »

 • KOMUNIKAT - STYPENDIA MINISTRA NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO

  Studentów zainteresowanych stypendiami ministra zawiadamiamy, że wnioski należy składać do 23 września br. w Dziekanacie ds. stypendialnych i socjalnych pok. 24.

  czytaj dalej »

 • Wybierz Studenta Roku!

  Drodzy Studenci i Doktoranci! Już 7 czerwca rozdane zostaną Wyróżnienia Rektora.
  Jednak tym razem – macie coś do powiedzenia w tej

  czytaj dalej »

 • Uniwersytet Śląski SUPERLIDEREM INNOWACJI

  Uniwersytet Śląski w Katowicach został wyróżniony w XII Ogólnopolskim Konkursie Centrum Innowacji WKTiR w Katowicach „Lider Innowacji”. Tytuł „Superlider Innowacji 2013” otrzymał za wybitne osiągnięcia i sukcesy w działalności innowacyjnej.

  czytaj dalej »

 • Ogłoszenie Biura Wsparcia Studenta Uniwersytetu Śląskiego

  W związku z podjętymi działaniami, których celem jest otwarcie żłobka na terenie Osiedla Akademickiego w Katowicach - Ligocie, pracownicy Biura Wsparcia Studenta zwracają się z prośbą, by zainteresowani studenci zgłaszali się sami.

  Pismo w sprawie żłobka.pdf

 • Złoty medal dla prof. zw. dr hab. Stanisława Juszczyka dziekana naszego wydziału

  W dniu 29 października 2012 r. prof. zw. dr hab. Stanisław Juszczyk, dziekan Wydziału Pedagogiki i Psychologii otrzymał od JM Rektora Uniwersytetu Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy (rep. Słowacji) Pani Dr. h.c. prof. PhDr. Beaty Kosovej, CSc.

  czytaj dalej »